Home Aktualności Ogłoszenia Parafialne

Parafia Rzymskokatolicka pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Ociążu

ul. Kościelna 17, 63-460 Nowe Skalmierzyce

tel. 600 227 860, www.parafiaociaz.pl, mail - Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Ogłoszenia Parafialne - XXIX Niedziela Zwykła

20 Października 2024

1. Dziś w XXIX Niedzielę Zwykłąobchodzimy Światowy Dzień Misyjny, wspieramy modlitwą i ofiarą dzieła misyjne Kościoła.

2. Dziękujemy małżeństwom ze Wspólnoty Oazy Rodzin Domowego Kościoła za dzisiejsze świadectwo życia małżeńskiego i rodzinnego.

3. Dziękuję za złożone tydzień temu ofiary na tacę inwestycyjną oraz na fundusz stypendialny Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia Jana Pawła II.

4. Zapraszam na różaniecw dni powszednie przed Mszą św. wieczorną o godz. 17.30. Nabożeństwa różańcowe dla dzieci w tygodniu o godz. 16.30. W niedzielę modlitwa różańcowa przed Mszą św. o godz. 11.00.

5. W środę po Mszy św. nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, zapraszam do złożenia intencji, które będziemy polecać podczas tego nabożeństwa.

6. Wymienianki jednorazowe za zmarłych, za których będziemy się modlić w Uroczystość Wszystkich Świętych i przez Oktawę tej uroczystości, można składać w zakrystii i w biurze parafialnym.Kartki są wyłożone na bocznych ołtarzach.

7. Proszę o dokonywanie opłat cmentarnych oraz opłat za postawienie nowego pomnika, zaległości można sprawdzić na stronie www.e-cmentarze.pl. Jest jeszcze wiele grobów na naszym cmentarzu, które nie są opłacone. Zebrane ofiary pomagają nam regulować należności związane z wywozem śmieci i utrzymaniem cmentarza.

8. Przypominam, że Kancelaria Parafialna czynna jest od poniedziałku do środy po Mszy św., w czwartek po nabożeństwie różańcowym dla dzieci.

9. Możliwość skorzystania ze spowiedzi codziennie pół godziny przed Mszą św., w niedzielę tylko przed Mszą św. o godz. 8.00.

10. Katecheza dla rodziców dzieci klas III w przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 11.00.

11. Zapraszam na samolotową pielgrzymkę do Rzymu w Roku Jubileuszowym, w terminie 17-21 lutego 2025 roku, szczegóły pielgrzymki na plakacie przed kościołem i na ulotkach. Zapisy w kancelarii do 15 listopada.

12. Polecam do nabycia nowy numer dwutygodnika naszej diecezji Opiekun, oraz kalendarz na nowy rok, dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na Fundację Rodzin Wielodzietnych SOS Rodzinie im. Św. Joanny Beretty Molla.

13. Dziękuję za posprzątanie kościoła parafialnego i złożoną ofiarę na kwiaty oraz za posprzątanie kaplicy. W tym tygodniu o posprzątanie kościoła i terenu wokół proszę rodziny mieszkające w Ociążu przy ul. Zakrzewki 33, 35, 37, 39. O posprzątanie kaplicy proszę rodziny mieszkające w Kwiatkowie pod nr 52, 53.

14. W minionym tygodniu odeszła do wieczności śp. Marianna Spaleniak z Kwiatkowa, wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie…

15. Wszystkim życzę błogosławionego tygodnia.

ks. Eugeniusz Synowiec – Proboszcz