Home Aktualności Ogłoszenia Parafialne

 

 

Parafia Rzymskokatolicka

Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Ociążu

Ogłoszenia Parafialne na Wniebowstąpienie Pańskie(16Maja 2021)

 

 

  1. Trwa miesiąc maj. Nabożeństwa majowe w dni powszednie odprawiane po Mszy św. wieczornej. Zapraszam do licznego udziału w tej pięknej modlitwie maryjnej. Natomiast dziś na Nabożeństwie Majowym spotkamy się o godz. 19.00 w Ociążu, przy Figurze Matki Bożej u zbiegu ulic Wiejskiej, Środkowej i Morawskiego.

  2. W czwartek 20 maja zapraszam klasę I ponadpodstawową na spotkanie przygotowujące do sakramentu bierzmowania. Spotkanie będzie w kościele i rozpocznie się o godz. 19.00.

  3. W najbliższą niedzielę przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W przeddzień, w sobotę 22 maja, w ramach przygotowania tej Uroczystości, po Mszy św. wieczornej będzie modlitewne czuwanie z Adoracją Najświętszego Sakramentu: do 20.00 będzie czas na modlitwę osobistą, o 20.00 odmówimy wspólnie różaniec, prosząc o dary Ducha Świętego dla całej naszej parafii, szczególnie dla młodzieży, która we wrześniu przyjmie sakrament bierzmowania.

  4. Bardzo dziękuję rodzicom dzieci z klasy II za posprzątanie kościoła oraz osobom, które posprzątały kaplicę. W tym tygodniu o posprzątanie kościoła proszę rodziny mieszkające w Ociążu na ul. Zakrzewki 13, 13a, 13b, 17. posprzątanie kaplicy proszę rodziny mieszkające w Kwiatkowie przy posesjach 44i 46.

  5. Serdecznie dziękuję za ofiary złożone tydzień temu w ramach składki remontowej. Za tydzień powiem więcej o kwestiach związanych z remontem dachu na naszej świątyni.

  6. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: 1.Miłosz Piotr Mielcarek, kawaler, zam. w parafii NMP Królowej Polski w Kaliszu, i Sylwia Działocha, panna, zam. w parafii Biskupice Ołoboczne, zapowiedź druga. 2. Krystian Kucharski, kawaler, zamieszkały w parafii tutejszej, i Alina Balcer, panna, zam. w parafii Św. Marii Magdaleny w Krotoszynie, zapowiedź druga. 3. Mateusz Olszak, kawaler, zam. w parafii tutejszej, i Weronika Krawczyk, panna, zam. w parafii Ołobok, zapowiedź druga. 4. Michał Paweł Dzięcioł, kawaler, zam. w parafii Św. Pawła Ap. w Ostrowie Wlkp., i Klaudia Wiesława Dworzycka, panna, zam. w parafii Św. Pawła Ap. w Ostrowie Wlkp., zapowiedź druga.5. Paweł Benedykciński, kawaler, zam. w parafii tutejszej, i Anita Perz, panna, zam. w parafii Lewków, zapowiedź pierwsza. Gdyby ktoś wiedział o jakichkolwiek przeszkodach zachodzących między tymi osobami, jest zobowiązany w sumieniu zgłosić to do kancelarii parafialnej.

  7. Wszystkim parafianom i gościom życzę spokojnej niedzieli i dobrego tygodnia.

 

 

ks. Krzysztof Niciejewski

Proboszcz

 
Tu podaj tekst alternatywny