Home Nasza Parafia Cmentarz Parafialny

REGULAMIN CMENTARZA PARAFIALNEGO W OCIĄŻU

1. Cmentarz w Ociążu jest własnością Parafii Rzymsko-Katolickiej p.w. Narodzenia NMP. Zarządcą cmentarza jest Proboszcz Parafii w imieniu którego występuje Dozorca cmentarza.

1. Cmentarz to miejsce spoczynku zmarłychmiejsce święte, dlatego na terenie cmentarza nie wolno:

• Chodzić po grobach, biegać lub zachowywać się krzykliwie;

• Jeździć rowerami i innymi pojazdami bez zgody Zarządcy cmentarza;

• Zaśmiecać terenu, palić tytoniu, pić alkoholu;

• Wprowadzać zwierząt zwłaszcza psów;

• Niszczyć zieleni, ani samowolnie nasadzać drzewek czy krzewów;

• Umieszczać afiszy, rozdawać ulotek itp.;

• Przeprowadzać zbiórek bez zgody Zarządcy cmentarza;

• Handlować, ani uprawiać procederu zarobkowego.

1. Pomniki nagrobne:

• Zamiar wykonania pomnika należy zgłosić w Biurze Parafialnym przed jego zamówieniem, aby następnie z otrzymaną Kartą Cmentarną zawierającą niezbędne informacje udać się do wykonawcy, który winien ją wypełnić i potwierdzić;

• Termin ustawienia nowego pomnika lub naprawy starego należy uprzednio ustalić z Zarządcą cmentarza;

• Pomnik należy ustawić zgodnie z zaleceniami Zarządcy cmentarza;

• Wokół pomnika nie mogą być umieszczone żadne dodatkowe elementy utrudniające przejście jak płytki, ławeczki, drzewka, krzewy itp.

Uwaga: ubezpieczenie cmentarza nie obejmuje pomników, ewentualne ubezpieczenie nagrobka leży w gestii właściciela.

1. Śmieci należy zabrać do domu lub wrzucić do pojemników.

1. Po upływie 20 lat od pochówku należy dokonać prolongaty miejsca wnosząc opłatę cmentarną lub powiadomić Zarządcę cmentarza o rezygnacji z miejsca. Groby bez wniesionej opłaty mogą być zlikwidowane bez powiadamiania opiekunów grobu.

Szanujmy miejsce święte !

Tu podaj tekst alternatywny