Home Aktualności Ogłoszenia Parafialne

 

Parafia Rzymskokatolicka

Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Ociążu

Ogłoszenia na XXX Niedzielę Okresu Zwykłego (25 Października 2020)

 

 

 

 1. Dziś po Mszy św. będzie przeprowadzona zbiórka ofiar na cele misyjne.

 2. Trwa miesiąc różańcowy. Serdecznie zapraszam na nabożeństwa różańcowe. Różaniec od poniedziałku do piątku – o godz. 17.30, po nabożeństwie różańcowym Msza św. W sobotę nabożeństwo różańcowe rozpocznie się o 17.20. W niedzielę nabożeństwo różańcowe będzie po Mszy św. o godz. 11.00.

 3. W środę, zaraz po Mszy św., będzie spotkanie Żywego Różańca. W związku z tym biuro parafialne będzie czynne od ok. 19.15.

 4. Wymienianki jednorazowe, które będą odczytywane w Uroczystość Wszystkich Świętych, w Dzień Zaduszny i w dni Oktawy Wszystkich Świętych, można składać do pojemnika, który znajduje się na ołtarzu Bożego Miłosierdzia.

 5. W Uroczystość Wszystkich Świętych nie będzie na cmentarzu tradycyjnej procesji z modlitwą za zmarłych, dlatego Msze św. tego dnia będą wg harmonogramu niedzielnego: o 8.00, o 9.30 i o 11.00. Natomiast wieczorem, o 19.30 zapraszam do kościoła na Różaniec za zmarłych. W Dzień Zaduszny Msze św. będą o 8.00, o 16.00 w Kwiatkowie i o 18.00; po Mszy św. wieczornej – będzie Różaniec za zmarłych.

 6. Dziękuję osobom, które w minionym tygodniu posprzątały kościół parafialny i kaplicę. W tym tygodniu o posprzątanie kościoła proszę rodziny mieszkające w Fabianowie przy ulSłonecznej 3, 5, 7, 9, 27, 45 i 45a. O posprzątanie kaplicy proszę rodziny mieszkające w Kwiatkowie przy posesjach 23, 2426.

 7. Ks. Arcybiskup Grzegorz Ryś, Administrator Apostolski Diecezji Kaliskiej prosi o modlitwę o ustanie pandemii, za chorych, służbę zdrowia, osoby zmarłe i ich rodziny. Zachęca do troski o osoby starsze i samotnym, a także o umacnianie wzajemnych więzów rodzinnych. W duchu wzajemnej miłości chrześcijańskiej prosi także o przyjęcie wszelkich ograniczeń i zaleceń sanitarnych wprowadzanych przez władze państwowe, zwłaszcza tych dotyczących liczby uczestników zgromadzeń religijnych, odległości między nimi, i noszenia maseczek.

       Osoby zaś korzystające z dyspensy, której udzielił 16 października br. zachęca do udziału we Mszy świętej w dni powszednie i do duchowej łączności ze wspólnotą Kościoła poprzez transmisje radiowe, telewizyjne lub internetowe.

       Ks. Arcybiskup przypomina także, że łaskę odpustu zupełnego ofiarowanego za zmarłych można uzyskiwać przez całą oktawę uroczystości Wszystkich Świętych, dlatego prosi o odkładanie nawiedzania cmentarzy na czas po 2 listopada, tak, aby unikać dużych zgromadzeń. W związku z tym nie będzie też procesji żałobnych na cmentarzu ani pierwszego, ani drugiego listopada.

       Ks. Arcybiskup zachęcił również do przyjmowania Komunii św. na rękę.

  W naszej parafii Komunia św. na rękę nie została wprowadzona. Podjąłem taką decyzję, ponieważ przy udzielaniu Komunii św. na rękę istnieje ogromne prawdopodobieństwo, że okruchy Ciała Pańskiego pozostają na dłoni i mogą później spaść na podłogę, co oznacza ryzyko profanacji. Dlatego też nadal będę udzielał Komunii św. tylko do ust.

       Postanowiłem jednak napisać do Ks. Arcybiskupa pismo wyjaśniające moje stanowisko w tej sprawie.

 8. Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej niedzieli i dobrego tygodnia.

ks. Krzysztof Niciejewski

Proboszcz

 
Tu podaj tekst alternatywny