Home Aktualności Ogłoszenia Parafialne

Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Ociążu

Ogłoszenia Parafialne na Niedzielę Chrztu Pańskiego(13 stycznia 2019)

1. Dziś, w Niedzielę Chrztu Pańskiego, kończy się liturgiczny okres Bożego Narodzenia. Jednak zgodnie z nasza tradycją, aż do Święta Ofiarowania Pańskiego, w czasie Mszy św. możemy śpiewać kolędy i pozostawić też świąteczny wystrój w naszych domach.

2. W piątek, 18 stycznia, rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Pamiętajmy w tych dniach o tej tak ważnej intencji.

3. Dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie spotkania opłatkowego, które przeżywaliśmy tydzień temu, w Uroczystość Objawienia Pańskiego.

4. Dziękuję również kolędnikom misyjnym, którzy w sobotę odwiedzili nasze domy, zbierając ofiary na dzieci z krajów misyjnych.

5. Dziękuję za ofiary złożone dzisiaj na składkę remontową.

6. Dziękuję rodzinom, które w sobotęposprzątały kościół parafialny i kaplicę. W tym tygodniu o posprzątanie kościoła proszę rodziny mieszkające w Ociążuprzy ul. Morawskiego 4, 2b, 2 i przy ul. Parkowej 3posprzątanie kaplicy proszę rodziny mieszkające w Kwiatkowie przy posesjach 13 i 13a.

7. Trwa wizyta duszpasterską zwaną Kolędą. W związku z tym Msza św. od poniedziałku do piątku będzie o godz. 7.30. Biuro parafialne czynne jest pół godziny po Mszy św. Kolęda rozpoczynać się będzie o godz. 14.00, natomiast w sobotę o 10.00. O pojazd proszę 10 min. przed początkiem kolędy, z tym, że w tym tygodniu kilka dni na Kolędę będę szedł na pieszo.

8. Porządek Kolędy:

• Poniedziałek 14 stycznia – Ociąż, ul. Torowa od końca, ul. Parkowa od nr 8 do końca.

• Wtorek, 15 stycznia – Ociąż, ul. Parkowa, od 11 do początku; ul Morawskiego do 22 (obie strony) (bez samochodu)

• Środa, 16 stycznia – ul. Morawskiego od 23 do końca (obie strony).

• Czwartek, 17 stycznia – Ociąż, ul. Wiejska, od Domu Katolickiego; ul. Szkolna od szkoły; ul. Słoneczna, od 47 (bez samochodu).

• Piątek 18 stycznia – Fabianów, ul. Szkolna, od początku do Krzyżówki; ul. Słoneczna, od 1 do 29.

• Sobota, 19 stycznia – Fabianów, ul. Brzozowa, ul. Kaliska (nieparzyste), ul. Kaliska (parzyste), ul. Południowa.

• Poniedziałek 21 stycznia – Fabianów, ul. Szkolna, od krzyżówki do nr 71 (numery nieparzyste)

• Wtorek, 22 stycznia – Fabianów, ul. Szkolna, od krzyżówki do szkoły (numery parzyste).

• Środa, 23 stycznia – Fabianów, ul. Środkowa, od krzyżówki do Spółdzielni.

• Czwartek, 24 stycznia – Fabianów, ul. Środkowa, od Spółdzielni do końca.

• Piątek, 25 stycznia – Fabianów, ul. Osiedlowa, od początku.

• Sobota 26 stycznia – Kwiatków 57, 55, 54; ul. Leśna, od końca.

1. Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej i pogodnej niedzieli i dobrego tygodnia.

ks. Krzysztof Niciejewski

Tu podaj tekst alternatywny