Home Aktualności Ogłoszenia Parafialne

 

 

 

PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA
PW. NARODZENIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY W OCIĄŻU

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA UROCZYSTOŚĆ
ZESŁANIA DUCHA ŚWĘTEGO (20 MAJA)

 

 

 

 

 1. Przeżywamy dziś w naszej parafii uroczystość Pierwszej Komunii św. Pamiętajmy w naszych modlitwach o dzieciach pierwszokomunijnych i ich rodzicach.

 2. Trwa miesiąc maj. Nabożeństwo majowe w dni powszednie po Mszy św. wieczornej. Dzisiaj na Nabożeństwie Majowym spotkamy się w Kwiatkowie, przy figurze Matki Bożej, w pobliżu posesji nr 30.

 3. Spotkanie Kręgu biblijnego w poniedziałek, 21 maja, o godz. 19.15.

 4. W związku z wyjazdem dzieci pierwszokomunijnych na pielgrzymkę na Świętą Górę k/Gostynia, we wtorek, 22 maja, Msza św. wieczorna będzie o godz. 19.00.

  [ Jest jeszcze kilka miejsc na tę pielgrzymkę, chętnych zapraszam do zakrystii. ]

 5. W piątek, 25 maja zapraszam na spotkanie kandydatów do bierzmowania. Zapraszam najpierw na Mszę św. a potem na spotkanie, które rozpocznie się 19.00 i które będzie w kościele. Tych, którzy nie będą mogli przyjść w piątek, zapraszam w sobotę, 26 maja, na 9.30do domu katolickiego.

 6. W przyszłą niedzielę, 27 maja, na Mszy św. o godz. 11.00 dzieci z klasy IV przystąpią do Komunii św. rocznicowej.

 7. W sobotę 26 maja obchodzimy Dzień Matki. Pamiętajmy w naszych modlitwach o naszych mamach, aby żyjącym Pan Bóg błogosławił, a zmarłym dał pełnię życia wiecznego.

 8. Akcja Katolicka naszej Parafii organizuję w dniach 10 do 12 lipca 2018 r. pielgrzymko-wycieczkę Ziemię Śląską. W programie: Nysa, Prudnik, Guchołazy, Łąbianowice, Moszna, Brzeg. W drugim dniu – wyjazd do Czech; w programie: Sanktuarium Matki Bożej Pomocnej, Złote Hory, Rejvíz, Jesenik, Karlowa Studanka. Koszt wyjazdu 350zł. Wpłata przy zapisie 150zł. Zapisy u p. Marii Wawrzyniak 510 582 473.

 9. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Eryk Leśnierowski, kawaler, parafia tutejsza  i Kinga Rosiak, panna, parafia Janków Zaleśny. Zapowiedź druga. Gdyby ktoś wiedział o jakichkolwiek przeszkodach zachodzących między tymi osobami, jest zobowiązany w sumieniu zgłosić to do kancelarii parafialnej.

 10. Dziękuję za ofiary złożone tydzień temu w ramach składki remontowej. 

 11. Dziękuję rodzinom, które wczoraj posprzątały kościół i kaplicę. W tym tygodniu o posprzątanie kościoła proszę rodziny mieszkające w Fabianowie przy ul. Środkowej 71, 71a, 73a, 73. posprzątanie kaplicy proszę rodziny mieszkające w Kwiatkowie przy posesjach 3839.

 12. Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej niedzieli i dobrego tygodnia.

 

ks. Krzysztof Niciejewski

 

Proboszcz

 

 

 
Tu podaj tekst alternatywny