Home Aktualności Ogłoszenia Parafialne

 

 

 

Parafia Rzymskokatolicka

Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Ociążu

Ogłoszenia Parafialne XXXIINiedzielę Zwykłą (11 listopada)

 

 

 

 

 1. Dziewięćdziesiąt lat temu, przy naszym cmentarzu parafialnym, od strony ul. Kościelnej, w dziesiątą rocznicę odzyskania niepodległości, zasadzono dąb, i postawiono kamień upamiętniający to wydarzenie. W minionym tygodniu kamień został oczyszczony i otrzymał godny fundament, na którym spoczął. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy ofiarnie zaangażowali się w wykonanie tych prac.

 2. Z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę, zapraszam dziś na 15.00 na spotkanie patriotyczno-religijne. Rozpoczniemy przy Domu katolickim, od odśpiewania Hymnu Narodowego i modlitwy za zmarłych, poległych w obronie Ojczyzny. Następnie przejdziemy do Dębu Niepodległości, aby tam kontynuować naszą modlitwę w intencji Ojczyzny. Serdecznie zapraszam do licznego udziału w tym wydarzeniu, szczególnie naszą młodzież. Bo to przecież pamięć określa kim jesteśmy i to, jakimi będziemy w przyszłości.

 3. Krąg biblijny będzie miał spotkanie w poniedziałek, 12 listopada, o godz. 19.15 w Domu Katolickim.

 4. Spotkanie Zelatorek Róż Różańcowych będzie w środę, 14 listopada po Mszy św. na probostwie.

 5. W najbliższy piątek, 16 listopada, zapraszam klasę II ponadgimnazjalną na spotkanie przygotowujące do sakramentu bierzmowania. Spotkanie będzie w Domu katolickim i rozpocznie się o godz. 18.45. Zapraszam również na Mszę św.

 6. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej zaprasza na Wieczór z Pieśnią Patriotyczną, który odbędzie się w przyszłą sobotę, 17 listopada. Całość będzie w Świetlicy w Fabianowie. Program spotkania: Msza św. o 18.00; następnie montaż słowno-muzyczny „Śpiewam mojej Ojczyźnie” i śpiew pieśni patriotycznych. Zapraszam do licznego udziału.

 7. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 będzie poświęcenie książeczek do nabożeństwa dzieci pierwszokomunijnych.

 8. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby trzech naszych parafianek: śp. Teresy Błaszczyk (w środę), śp. Józefy Marciniak (w czwartek) i śp. Heleny Paczkowskiej (w sobotę). Pomódlmy się w ich intencji: Wieczny odpoczynek...

 9. Dziękuję za ofiary złożone dziś na składkę remontową.

 10. Dziękuje rodzinom, które wczoraj posprzątały kaplicę pogrzebową, Świetlicę w Fabianowie i kaplicę w Kwiatkowie. W tym tygodniu o posprzątanie kaplicy pogrzebowej i obejścia oraz Świetlicy w Fabianowie proszę rodziny mieszkające przy ulSzkolnej 61, 65, 69, 71.posprzątanie kaplicy proszę rodziny mieszkające w Kwiatkowie przy posesjach 45 i 45a.

 11. Wszystkim parafianom i gościom życzę pogodnej i radosnej niedzieli i dobrego tygodnia.

 

ks. Krzysztof Niciejewski

 

Proboszcz

 

 

 

 

 

 
Tu podaj tekst alternatywny