Home Aktualności Ogłoszenia Parafialne

Parafia Rzymskokatolicka pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Ociążu

ul. Kościelna 17, 63-460 Nowe Skalmierzyce

tel. 600 227 860, www.parafiaociaz.pl, mail - Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

V niedziela Wielkiego Postu - 17 marca  2024

1. Jeśli ziarno pszenicy, wpadłszy w ziemię, nie obumrze, zostanie samo…”, Jezus przedstawiając nam obraz ziarna przygotowuje nas do swojej śmierci. On jest tym ziarnem, które musi obumrzeć.

2. Dziękuję za złożone tydzień temu ofiary na tacę inwestycyjną.

3. We wtorek 19 marca - Uroczystość Św. Józefa, patrona naszej diecezji. Msza św. o godz. 7.30.

4. W środę po Mszy św. zapraszam nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5. W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej – dla dzieci o godz. 17.00, dla młodzieży i dorosłych po Mszy św. wieczornej o godz. 18.45.

6. Za tydzień Niedziela Palmowa, poświecenie palm na każdej Mszy św.Przed Mszą św. o godz. 11.00 procesja z palmami, z obrzędem poświęcenia palm przy krzyżu przed kościołem. Przed każdą Mszą świętą będzie można nabyć palmy wielkanocne wykonane przez młodzież i dzieci z ERM, dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na wakacyjny wyjazd w góry.

7. W niedzielę za tydzień po nabożeństwie Gorzkich Żali i Mszy św., o godz. 16.15 wyruszy Parafialna Droga Krzyżowa. Przejdziemy ulicą Kościelną do parku, wrócimy ul. Wiejską pod krzyż misyjny przy kościele. Towarzyszyć nam będą rozważania przygotowane przez Akcję Katolicką. Proszę strażaków z Ociąża i Kwiatkowa o pomoc w zachowaniu bezpieczeństwa przejścia.

8. W Niedzielę Palmową po Mszy Św. o godz. 11.00 katecheza dla rodziców dzieci z klas III.

9. Do Niedzieli Palmowejwkoszu pod chórem będzie można składać dary w postaci produktów spożywczych długotrwałych i środków chemicznych, które zostaną przekazane Siostrom Miłosierdzia prowadzącym Dom Samotnej Matki w Odolanowie.

10. Szkoła Podstawowa Jana Pawła II w Ociążu zaprasza za tydzień w niedzielę na Kiermasz Wielkanocny, który odbędzie się w domu katolickim. Można wesprzeć to dzieło kupując ozdoby świąteczne i domowe ciasta.

11. Zapraszam na pielgrzymko-wycieczkę organizowaną przez naszą parafię w terminie 25-28 czerwca,w programiemin. Sanktuarium MB Patronki Rodzin w Leśniowie, Strachocin – Sanktuarium św. Andrzeja Boboli – patrona Polski, Muzeum Polaków Ratujących Żydów im. Rodziny Ulmów w Markowej, Zamek w Łańcucie, Radecznica – jedyne miejsce objawień św. Antoniego w Polsce, Sandomierz. Zapisy do końca marca, szczegóły wyjazdu na ulotkach pod chórem i plakacie przed kościołem.

12. Dziękuję już tym rodzinom, które złożyły doroczną daninę. Na bocznych ołtarzach są wyłożone koperty na ten cel.

13. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Waldemar Szymon Sitek, zam. w parafii w Ociążu i Magdalena Maria Kobiela, zam. w parafii w Czajków. Gdyby ktoś wiedział o jakichkolwiek przeszkodach zachodzących między tymi osobami, jest zobowiązany w sumieniu zgłosić to do kancelarii parafialnej.

14. Zapraszam do modlitwy nowennowej w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego, od 16 do 24 marca, która będzie w tych dniach w kościele codziennie po Mszy Św. Zachęcam do odprawienia tej nowenny w domach, tekst modlitwy jest wyłożony pod chórem, lub na stornie www.nowenna2120.pl

15. Dziękuję za posprzątanie kościoła parafialnego i złożoną ofiarę na kwiaty oraz posprzątanie kaplicy. W tygodniu o posprzątanie kościoła i terenu wokół proszę rodziny mieszkające w Fabianowie przy ul. Szkolnej 53, 57, 59, 61. O  posprzątanie kaplicy proszę rodziny mieszkające w Kwiatkowie pod nr 28, 31.

16. Pod chórem polecam do nabycia nowy numer Opiekuna.

17. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

ks. Eugeniusz Synowiec – Proboszcz