Home Aktualności Ogłoszenia Parafialne

 

 

Parafia Rzymskokatolicka

Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Ociążu

Ogłoszenia Parafialne na Zesłanie Ducha Świętego (31maja 2020)

 

 

 1. Przeżywamy dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy Okres Wielkanocny. Jutro natomiast przypada Święto NMP Matki Kościoła. Msze św. jutro będą odprawione o 16.00 w Kwiatkowie i o 18.00 w Kościele Parafialnym.

 2. Kończy się miesiąc maj. Ostanie Nabożeństwo majowe będzie dziś o 19.00 przy figurze Matki Bożej przed probostwem.

 3. W poniedziałek przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka. Pamiętajmy tego dnia w modlitwie o wszystkich dzieciach, szczególnie o wzrastających w warunkach uwłaczających ludzkiej godności.

 4. Nabożeństwo czerwcowe w dni powszednie będzie po Mszy św. wieczornej.

 5. Kandydatom do Bierzmowania przypominam o egzaminie, który we wtorek, środę i czwartek odbędzie się wg ustalonego programu.

 6. W środę,3 czerwca, o 19.00, w Domu Katolickim, będzie spotkanie Akcji Katolickiej.

 7. Chorych z Komunią św. odwiedzę w piątek 5 czerwca, początek o godz. 9.00.

 8. Spowiedź pierwszopiątkowa:

  w piątek w Kwiatkowie o 15.30; w kościele parafialnym o 17.00.

  Po Mszy św. – Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00.

 9. W sobotę 6 czerwcazapraszam na Nabożeństwo Pierwszosobotnie, które rozpocznie się po Mszy św. wieczornej. W programie Adoracja, Różaniec przebłagalny, błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem z modlitwą o uzdrowienie. Zapraszam na tą Adorację również dzieci pierwszokomunijne razem z rodzicami. Po tej modlitwie będzie zapowiedziane wcześniej spotkanie w Domu katolickim.

 10. W przyszłą niedzielę po Mszy św. zapraszam na spotkanie rodziców dzieci, które w ubiegłym roku przystąpiły do Pierwszej Komunii św.

 11. Intencja modlitwy Żywego Różańca na czerwiec: przebłagalna za grzechy nasze i całego świata.

 12. Kończą się ograniczenia liczbowe dotyczące udziału wiernych w kościele. Kończy się też obowiązywanie ogólnej dyspensy zwalniającej z udziału w niedzielnej Mszy św. Zgodnie z decyzją Ks. Biskupa, od 7 czerwca br. obowiązywać będzie już tylko dyspensa dla:

  a. osób w podeszłym wieku i kobiet w stanie błogosławionym,

  b. osób z objawami infekcji (np. kaszel, katar, podwyższona temperatura itp.),

  c. osób, które czują wielką obawę przed zarażeniem.

  Pozostałe osoby podlegają już obowiązkowi uczestniczenia w Mszy św. niedzielnej i świątecznej. Zapraszam więc serdecznie wszystkich na niedzielną Eucharystię, szczególnie dzieci i młodzież. Dzisiejsza transmisja Mszy św. jest już ostatnią.

 13. Dziękuję rodzinom, które w sobotę posprzątały kościół parafialny i kaplicę. W tym tygodniu o posprzątanie kościoła proszę rodziny mieszkające w Ociążu przy ul. Zakrzewki 32, 34, 36. O posprzątanie kaplicy proszę rodziny mieszkające w Kwiatkowie przy posesjach nr 27 i 28a.

 14. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: 1. Bartłomiej Leśnierowski, kawaler, zamieszkały w parafii tutejszej, i Bożena Maria Szusterkiewicz, panna, zamieszkała w parafii Św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Ostrowie Wlkp., zapowiedź druga. 2. Piotr Jambroży, kawaler, zamieszkały w parafii tutejszej, i Daria Katarzyna Cebulska, panna, zamieszkała w parafii Droszew, zapowiedź druga. Gdyby ktoś wiedział o jakichkolwiek przeszkodach zachodzących między tymi osobami, jest zobowiązany w sumieniu zgłosić to do kancelarii parafialnej.

 15. Wszystkim parafianom i gościom życzę spokojnej niedzieli i dobrego tygodnia.

 

 

ks. Krzysztof Niciejewski

Proboszcz

 
Tu podaj tekst alternatywny