Home Aktualności Ogłoszenia Parafialne

 

 

Parafia Rzymskokatolicka

Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Ociążu

Ogłoszenia Parafialne na XVIII Niedzielę Okresu Zwykłego (2sierpnia 2020)

 

 

 1. Rozpoczął się miesiąc sierpień: miesiąc wielu rocznic i uroczystości związanych z historią naszego kraju. Jest to także tradycyjnie miesiąc trzeźwości.

  Na ołtarzu Bożego Miłosierdzia wyłożona jest parafialna księga trzeźwości. Abstynencję można podjąć na jakiś czas, np. na miesiąc, czy inny okres, lub dożywotnio. Abstynencję można ofiarować Panu Bogu ogólnie w intencji osób uzależnionych, lub za jakąś konkretną osobę, która jest uwikłana w alkoholizm. Bardzo dziękuję osobom, które dotychczas zadeklarowały dar abstynencji.

 2. Chorych z Komunią św. odwiedzę w piątek, 7 sierpnia. Początek o godz. 9.00.

 3. Spowiedź pierwszopiątkowa:

 • w pierwszy piątek miesiąca spowiedź św. w Kwiatkowie o 15.30, a w Ociążu – od 17.00; od 17.30 będzie spowiadał także drugi kapłan.

 • w piątek po Mszy św. – Adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi św., rozmowy, będzie do godz. 20.00.

 1. Serdecznie dziękuję rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za dar ołtarza w postaci lekcjonarzy, świec i świeczników na ołtarz oraz kociołka do wody święconej. Chciałbym też serdecznie podziękować katechetce, pani Annie Orłowskiej, za trud i zaangażowanie włożone w przygotowanie dzieci do I Komunii św. oraz uroczystości komunijnych.

 2. Dziękuję kilku osobom za wykonane w środę prace porządkowe w wozowni.

 3. Dziękuję osobom, które w minionym tygodniu posprzątały kościół parafialny i kaplicę. W tym tygodniu o posprzątanie kościoła proszę rodziny mieszkające przy ul. Środkowej 79, 88, 84, 82. O posprzątanie kaplicy proszę rodziny mieszkające w Kwiatkowie przy posesjach nr 47 i 47a.

 4. We wtorek 4 sierpnia organizujemy rowerowy wyjazd do Szczypiorna dla ministrantów, dzieci i młodzieży z ERM oraz tych, którzy chcieliby dołączyć. Odwiedzimy Muzeum Szczypiorna, zatrzymamy się przy kaplicy św. Barbary, a potem – już na terenie naszej parafii – zakończymy spotkanie przy ognisku. W związku z koniecznością imiennego ubezpieczenia, zapisy na wyjazd będą prowadzone do niedzieli wieczora.

 5. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Zbigniew Józef Jarosz, kawaler, zamieszkały w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Czarnymlesie, i Katarzyna Olejnik, panna, zamieszkała w parafii tutejszej zapowiedź druga. Gdyby ktoś wiedział o jakichkolwiek przeszkodach zachodzących między tymi osobami, jest zobowiązany w sumieniu zgłosić to do kancelarii parafialnej.

 6. Od jutra – w godzinach urzędowania biura parafialnego – będę przyjmował intencje mszalne na rok 2021.

 7. Wszystkim parafianom i gościom życzę spokojnej niedzieli i dobrego tygodnia.

 

 

ks. Krzysztof Niciejewski

Proboszcz

 
Tu podaj tekst alternatywny