Home Aktualności Ogłoszenia Parafialne

Parafia Rzymskokatolicka pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Ociążu

ul. Kościelna 17, 63-460 Nowe Skalmierzyce

tel. 600 227 860, www.parafiaociaz.pl, mail - Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

________________________________________________________________________________

 

Ogłoszenia Parafialne-IV

Niedziela Wielkanocna

 21 Kwietnia 2024

 

 

 

 1. Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna w Kościele tydzień modlitw o powołania do służby kapłańskiej. Gościmy dziś w naszej parafii kleryków, dziękujemy im za świadectwo o swoim powołaniu i wspólną modlitwę. Przed kościołem zbiórka do puszek na formację przygotowujących się do kapłaństwa w naszej diecezji.

 2. Dziękuję za złożone ofiary tydzień temu na tacę inwestycyjną.

 3. W wtorek 23 kwietnia przypada uroczystość Św. Wojciecha – Głównego Patrona Polski.

 4. W środę po Mszy św. zapraszam nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, pod chórem do skrzynki wrzucić intencje, w których będziemy się modlić podczas tego nabożeństwa.Po nabożeństwie z katecheza dla członków Żywego Różańca.

 5. 28 kwietnia – wspominamy w liturgii Kościoła św. Joannę Beretta Molla, której relikwie wprowadziliśmy w zeszłym roku. Z tej okazji zapraszam na Mszę św. w intencji rodzin i małżeństw naszej parafii w przyszłą niedzielę o godz. 11.00, przy relikwiach św. Joanny, szczególnym znaku Jej obecności wśród nas. Niech św. Joanna będzie pomocą w modlitwie rodziców za swoje dzieci, w modlitwie za nasze rodziny.

 6. W niedzielę – 28 kwietnia, po Mszy Św. o godz. 11.00 katecheza dla rodziców dzieci z klasy III.

 7. Za tydzień przed kościołem będzie można wesprzeć finansowo prace remontowe przy elewacji kaplicy w Kwiatkowie. Całość zadania zostanie sfinansowana z projektu Polski Ład – Odbudowa Zabytków, jednak jest wymagany wkład własny parafii. Przeprowadzono postępowanie ofertowe pod koniec kwietnia zostanie podpisana umowa z wykonawcą na realizację prac konserwatorskich.

 8. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

 

- Maciej KULA, zam. w parafii w Słupia pod Kępnem i Katarzyna KRAWCZYŃSKA, zam. w parafii w Ociąż. Gdyby ktoś wiedział o jakichkolwiek przeszkodach zachodzących między tymi osobami, jest zobowiązany w sumieniu zgłosić to do kancelarii parafialnej.

 

 1. Polecam do nabycia nowy numer dwutygodnika naszej diecezji Opiekun.

 2. Dziękuję za posprzątanie kościoła parafialnego i  kaplicy, za ofiarę na kwiaty. W tym tygodniu o posprzątanie kościoła i terenu wokół proszę rodziny mieszkające w Fabianowie przy ul. Szkolnej 28, 26, 22, 20, 18. O posprzątanie kaplicy proszę rodziny mieszkające w Kwiatkowie pod nr 44, 46.

 3. Wszystkim życzę dobrego tygodnia.

 

 

 

 

 

ks. Eugeniusz Synowiec – Proboszcz

 

 

 

 
Tu podaj tekst alternatywny