Home Aktualności Ogłoszenia Parafialne

Parafia Rzymskokatolicka pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Ociążu

ul. Kościelna 17, 63-460 Nowe Skalmierzyce

tel. 600 227 860, www.parafiaociaz.pl, mail - Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

_________________________________________________________________________________

 

Ogłoszenia Parafialne

XXVI Niedziela zwykła – 25 Września 2022

 

 1. Przypowieść o bogaczu i Łazarzu mówi nam wiele o odpowiedzialności za własne wybory, o odpowiedzialności za własne wnętrze. Niech to co materialne nie będzie dla nas przeszkodą we wrażliwości naszych serc.

 2. Tydzień temu na kształcenie i formację kleryków Diecezji Kaliskiej zebraliśmy 546 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary.

 3. W poniedziałek nie będzie czynna kancelaria parafialna.

 4. 28 września, w środę o godz. 15.00 odbędzie się po raz kolejny inicjatywa modlitewna „Koronka na ulicach miast”. Zapraszam wszystkich do licznego włączenia się w modlitwę, poprzez odmówienie Koronki do Bożego Miłosierdzia przy Krzyżach w Ociążu, w Fabianowie i w Kwiatkowie.

 5. W środę po Mszy św. nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz spotkanie formacyjne członków Żywego Różańca.

 6. W czwartek zapraszam na spotkanie kręgu biblijnego o godz. 19.00 do domu katolickiego.

 7. W sobotę 1 października rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. W dni powszednie zapraszam na modlitwę różańcowąprzed Mszą św. wieczorną o godz. 17.30. Nabożeństwa różańcowe dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 16.30., rozpoczniemy je w poniedziałek 3 października.

 8. W najbliższą sobotę różaniec będzie po Mszy św. wieczornej i będzie połączony z Nabożeństwem pierwszosobotnim. W czasie tego nabożeństwa będziemy się modlić szczególnie w intencji rodzin, o uzdrowienie relacji.

 9. W niedzielę 2 października nabożeństwo różańcowe będzie przed Mszą św. o godz. 11.00, na tej Mszy św. będzie poświęcenie różańców dzieciom z klas III.

 10. W kancelarii parafialnej można rezerwować msze św. na nowy rok - 2023.

 11. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

- Marcin Gachowski, zam. w parafii Brudzew i Karolina Maria Suty, zam. w parafii Ociąż.

Gdyby ktoś wiedział o jakichkolwiek przeszkodach zachodzących między tymi osobami, jest zobowiązany w sumieniu zgłosić to do kancelarii parafialnej.

 1. Polecam do nabycia nowy numer dwutygodnika Opiekun, w którym o świętych zakochanych w różańcu.

 2. Dziękuję za posprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty oraz za posprzątanie kaplicy. W tym tygodniu o posprzątanie kościoła i terenu wokół proszę rodziny mieszkające w Fabianowie przy ul. Środkowej 58, 56, 52, 39. O posprzątanie kaplicy proszę rodziny mieszkające w Kwiatkowie pod nr 52, 53.

 3. Wszystkim życzę błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

 

ks. Eugeniusz Synowiec – Proboszcz

 

 

 
Tu podaj tekst alternatywny