Home Aktualności Ogłoszenia Parafialne

 

 

Parafia Rzymskokatolicka

Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Ociążu

Ogłoszenia Parafialne na III Niedzielę Wielkanocną (18Kwietnia 2021)

 

 

 1. Trzecia Niedziela Wielkanocna jest nazywania Niedzielą Biblijną, która rozpoczyna Tydzień Biblijny. W związku z tym dziś o godz. 15.00, w naszym kościele będzie nabożeństwo nazywane Drogą Światła, w której w 14 stacjach rozważymy spotkania Pana Jezusa Zmartwychwstałego z uczniami, natomiast od poniedziałku do piątku, od godz. 17.30 będziemy czytać i słuchać Ewangelii wg św. Mateusza. Zapraszam serdecznie na oba te wydarzenia.

 2. W czwartek 22 kwietnia zapraszam klasę I ponadpodstawową na spotkanie przygotowujące do sakramentu bierzmowania. Spotkanie będzie w kościele i rozpocznie się o godz. 19.00.

 3. Chciałbym też poinformować, że Bierzmowanie w naszej parafii będzie 7 września bieżącego roku, o godz. 16.00. Sakramentu Bierzmowania udzieli młodzieży ks. Bp Damian Bryl.

 4. Nasza parafia została w tym roku włączona w obchód Dnia Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, którego centralne wydarzenia będą miały miejsce 29 kwietnia, w Bazylice Świętego Józefa w Kaliszu. Natomiast w naszym kościele – w którym został ochrzczony bł. ks. Władysław Mączkowski – będziemy przeżywać jakby przygotowanie do tej uroczystości.

  I tak: w sobotę 24 kwietnia, o godz. 17.30 będzie otwarcie wystawy i prezentacja multimedialna o kapłanach-męczennikach II Wojny Światowej, po której, o godz. 18.00, będzie Eucharystia w intencji polskich kapłanów-męczenników. Natomiast we wtorek 27 kwietnia, o godz. 19.00 rozpocznie się dwudziestoczterogodzinna modlitwa za Kościół, Ojczyznę, Pasterzy oraz o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Modlitwa ta zakończy się Mszą św. wieczorną w środę, 28 kwietnia. Na ołtarzu Miłosierdzia Bożego jest wyłożona lista, na którą mogą się wpisywać osoby, które chciałby ofiarować jedną godzinę na modlitwę – tak aby przez całą dobę był w kościele ktoś, kto zapewni ciągłość modlitewnego czuwania.

 5. Najbliższa niedziela, IV Niedziela Wielkanocna, jest nazywana Niedzielą Dobrego Pasterza. Tego dnia będziemy modlić się szczególnie o nowe powołania kapłańskie zakonne i misyjne.

 6. Bardzo dziękuję za ofiary złożone tydzień temu na składkę remontową.

 7. Bardzo dziękuję osobom, które w minionym tygodniu posprzątały kościół i kaplicę. W tym tygodniu o posprzątanie kościoła proszę rodziny mieszkające w Ociążu przy ul. Parkowej 30, 34 i 36. posprzątanie kaplicy proszę rodziny mieszkające w Kwiatkowie przy posesjach 35i 35a.

 8. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Mateusz Franka, kawaler, zam. w Parafii Świętego Pawła Ap. w Ostrowie Wlkp., i Sylwia Karkoszka, panna, zam. w Parafii Świętego Pawła Ap. w Ostrowie Wlkp.; zapowiedź pierwsza. Gdyby ktoś wiedział o jakichkolwiek przeszkodach zachodzących między tymi osobami, jest zobowiązany w sumieniu zgłosić to do kancelarii parafialnej.

 9. Wszystkim parafianom i gościom życzę spokojnej niedzieli i dobrego tygodnia.

 

 

ks. Krzysztof Niciejewski

Proboszcz

 
Tu podaj tekst alternatywny