Home Aktualności Ogłoszenia Parafialne

 

 

Parafia Rzymskokatolicka

Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Ociążu

Ogłoszenia Parafialne na III NiedzielęOkresu Zwykłego(26 stycznia2020)

 

 

 1. Rozpoczęły się ferie szkolne. Wszystkim uczniom, nauczycielom i katechetom życzę owocnego i bezpiecznego odpoczynku.

 2. We wtorek zakończę wizytę duszpasterską. Od tego dnia Msza św. wieczorna będzie odprawiana wg zwykłego harmonogramu.

 3. W środę, 29 stycznia, zaraz po Mszy św., będzie spotkanie Żywego Różańca. W tym dniu biuro parafialne będzie czynne od ok. 19.15.

 4. W sobotę 1 lutego zapraszam na Nabożeństwo Pierwszosobotnie, które rozpocznie się po Mszy św. wieczornej. W programie Adoracja, Różaniec przebłagalny, błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem z modlitwą o uzdrowienie.

 5. W przyszłą niedzielę, 2 lutego, przypada Święto Ofiarowania Pańskiego. Na wszystkich Mszach świętych będzie błogosławieństwo świec zwanych gromnicami. Natomiast poświęcenie świec dzieci pierwszokomunijnych będzie w Białym tygodniu.

 6. Ofiarowanie Pańskie to również Światowy Dzień Osób Konsekrowanych. Dlatego po Mszach św., będzie zbiórka do puszek na pomoc dla sióstr klauzurowych żyjących na terenie naszej Diecezji; są to Siostry Klaryski Kapucynki w Ostrowie Wlkp., Siostry Karmelitanki w Niedźwiadach k. Kalisza, Siostry Klaryski w Kaliszu i Siostry Kamedułki w Złoczewie. O przeprowadzenie zbiórki proszę Akcję Katolicką.

 7. Dziękuję rodzinom, które wczoraj posprzątały kościół parafialny i kaplicę. W tym tygodniu o posprzątanie kościoła proszę rodziny mieszkające w Ociążuprzy ul. Morawskiego 22, 18, 14, 12. posprzątanie kaplicy proszę rodziny mieszkające w Kwiatkowie przy posesjach 38 i 39.

 8. Porządek Kolędy na najbliższe dwa dni:

 • Poniedziałek 27 stycznia – Zakrzewki, od krzyżówki do końca; ul. Ostrowska 44, 33, 35, 35a, 50, 52, 59.

 • Wtorek 28 stycznia – ul. Fabryczna (od początku), ul. Polna (od początku).

 • Niedziela 26 stycznia, od 13.30, kolęda dodatkowa

 1. Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej i pogodnej niedzieli

 

 

ks. Krzysztof Niciejewski

Proboszcz

 
Tu podaj tekst alternatywny