Home Aktualności Ogłoszenia Parafialne

 

 

PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA

PW. NARODZENIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY W OCIĄŻU

OGŁOSZENIA PARAFIALNE XVI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ(22 LIPCA)

 

 

 

  1. W dniach 22 – 29 lipca obchodzimy 19 ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa, pod hasłem „Z mocą Ducha Świętego niesiemy Chrystusa”. Jego inicjatorem jest MIVA Polska, pod patronatem Komisji Episkopatu Polski do spraw Misji. Akcja ta ma podwójny cel: zbieranie funduszy na zakup środków lokomocji dla polskich misjonarzy, jak również propagowanie bezpiecznego i roztropnego kierowania pojazdami mechanicznymi. W związku z tą Akcją, w przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. będzie błogosławieństwo samochodów [i innych pojazdów drogowych], a zbierane przy tej okazji środki przeznaczymy na wyżej wspominany cel.

    W ubiegłym roku dzięki tej akcji MIVA Polska przekazała pomoc na wiele pojazdów służących jako narzędzia pracy misyjnej; wśród nich: 48 samochodów terenowych i osobowych, 2 busów, ambulansu, traktora, 39 motocykli i motorowerów. Łączna suma przekazana na te pojazdy wyniosła ponad 2,7 mln zł. Pomoc powędrowała do misjonarzy w prawie 30 krajach, szczególnie w Afryce i Ameryce Południowej.

  2. Przypominam, że w dni powszednie od 8.00 do 18.00 lewa kruchta naszego kościoła jest otwarta, można więc wejść na chwilę modlitwy przed Najświętszym Sakramentem.

  3. Dziękuję rodzinom, które wczoraj posprzątały kościół i kaplicę. W tym tygodniu o posprzątanie kościoła proszę rodziny mieszkające w Fabianowie przy ul. Osiedlowej 7, 8, 9, 11. posprzątanie kaplicy proszę rodziny mieszkające w Kwiatkowie przy posesjach 5 i 6.

  4. Do Sakramentu małżeństwa przygotowują się:Michał Sitek, kawaler, parafia Ociąż, i Milena Stasiak, panna, par. Biskupice Ołoboczne, zapowiedź pierwsza; Tomasz Wdowczyk, kawaler, par. Ociaż i Monika Agnieszka Sobczak, panna, par. Ociąż, zapowiedź pierwsza.Gdyby ktoś wiedział o jakichkolwiek przeszkodach zachodzących między tymi osobami jest zobowiązany w sumieniu zgłosić to do kancelarii parafialnej.

  5. Wczoraj odbył się pogrzeb śp. Wiesława Kończaka z Kwiatkowa. Pomódlmy się w jego intencji: „Wieczny odpoczynek...”

  6. Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej niedzieli i dobrego tygodnia.

ks. Krzysztof Niciejewski

Proboszcz

 
Tu podaj tekst alternatywny