Home Aktualności Ogłoszenia Parafialne

 

 

PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA

PW. NARODZENIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY W OCIĄŻU

OGŁOSZENIA PARAFIALNE XXIV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ (16 września)

 

 

 1. Na początku chciałbym serdecznie podziękować wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie i owocne przeżycie ubiegłotygodniowych Uroczystości odpustowych: dziękuję osobom, które posprzątały kościół i teren wokół kościoła, za posprzątanie kaplicy w Kwiatkowie; osobom, które uporządkowały teren wokół plebanii; mieszkańcom Kwiatkowa za przygotowanie asysty, ministrantom, dziewczynkom sypiącym kwiatki, młodzieży z ERM, organiście i wam wszystkim za liczny udział i modlitewne skupienie.

 2. Spotkanie Kręgu biblijnego będzie w poniedziałek, 17 września, o godz. 19.15.

 3. We wtorek po Mszy św. – w związku z rozpoczynającymi się pracami wewnątrz kościoła – będziemy przygotowywać tymczasowe miejsca sprawowania Najświętszej Ofiary: Msze św. niedzielne będą odprawiane w Sali wiejskiej w Fabianowie; Msze św. w dni powszednie będą w kaplicy pogrzebowej.

  W związku z planowanymi pracami, pani sołtys z Fabianowa prosi mieszkańców wsi, by we wtorek pomogli w uporządkowaniu Sali wiejskiej i terenu wokół niej.

 4. W środę, 19 września nasza parafia będzie przeżywać całodzienną Adorację Najświętszego Sakramentu. Adoracja będzie w kaplicy pogrzebowej, rozpocznie się po Mszy św. o godz. 7.30, a zakończy przed Mszą św. o godz. 18.00. Plan Adoracji:

  8.00 – 9.00 Ociąż, ul. Ostrowska, Polna i Zakrzewki

  9.00 – 10.00 Ociąż, ul. Morawskiego, Parkowa i Torowa

  10.00 – 11.00 Ociąż, ul. Wiejska, Kościelna i Środkowa

  11.00 – 12.00 Kwiatków

  12.00 – 13.00 Fabianów, ul. Środkowa

  13.00 – 14.00 Fabianów, ul. Południowa, Kaliska i Słoneczna

  14.00 – 15.00 Fabianów, ul. Osiedlowa, Leśna i Szkolna

  15.00 – 15.30 Koronka do Bożego Miłosierdzia

  15.30 – 16.00 Uczniowie klas I – III

  16.00 – 16.30 Uczniowie klas IV – VI

  16.30 – 17.00 Uczniowie klas VII – VIII

  17.00 – 17.30 Młodzież gimnazjalna i starsza

 5. Dziś po Mszy św. zbiórka do puszek przed kościołem na Katolicki Uniwersytet Lubelski.

 6. W sobotę, 22 września, w związku z trwającym Rokiem Świętego Józefa, udamy się na pielgrzymkę do Kaliskiego Sanktuarium św. Józefa. Wyjazd autokarem o godz. 9.30, powrót ok. 14.30. Zapisy w zakrystii. Koszt – 10 zł. Organizowana jest też grupa, która uda się na to spotkanie na rowerach. Chętnych proszę o kontakt z panią Grażyną Jaś. Zapraszam do licznego udziału.

 7. Dziękuję bardzo za ofiary złożone tydzień temu na tacę remontową.

 8. W ciągu najbliższych dwóch miesięcy będą małe zmiany w sprzątaniu. Szczegóły podam za tydzień. W tym tygodniu o posprzątanie kaplicy pogrzebowej i obejścia proszę rodziny mieszkające w Fabianowie przy ul. Szkolnej 42, 40.posprzątanie kaplicy proszę rodziny mieszkające w Kwiatkowie przy posesjach 23, 24 i 26.

 9. Wszystkim parafianom i gościom życzę pogodnej, radosnej  niedzieli i dobrego tygodnia.

ks. Krzysztof Niciejewski

Proboszcz

 
Tu podaj tekst alternatywny