Home Aktualności Ogłoszenia Parafialne

Parafia Rzymskokatolicka pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Ociążu

ul. Kościelna 17, 63-460 Nowe Skalmierzyce

tel. 600 227 860, www.parafiaociaz.pl, mail - Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

________________________________________________________________________________

 

Ogłpszenia Parafialne XXVI Niedziela Zwykła

1 Października 2023

 

 1. W każdym człowieku tli się płomień nawrócenia, radością Boga jest moment kiedy ten płomień w nas wybucha z pełną mocą.

 2. Rozpoczynamy miesiąc październik, szczególny czas modlitwy różańcowej. Zapraszam na różaniecw dni powszednie przed Mszą św. wieczorną o godz. 17.30. Nabożeństwa różańcowe dla dzieci od poniedziałku do czwartku o godz. 16.30.W niedzielę modlitwa różańcowa przed Mszą św. o godz. 11.00.

 3. Intencja modlitewna dla członków Żywego Różańca na miesiąc październik – za wszystkich członków Żywego Różańca i o umiłowanie modlitwy różańcowej dla członków naszych rodzin. Na bocznym ołtarzu jest do odebrania nowy numer miesięcznika Różaniec.

 4. W środę zapraszam na spotkanie członków Akcji Katolickiej.

 5. W I czwartek miesiąca po Mszy św. modlitwa o nowe powołania kapłańskie za wstawiennictwem bł. ks. Władysława Mączkowskiego. W czwartek o godz. 19.00 zapraszam na spotkanie Parafialną Radę Duszpasterską.

 6. Odwiedziny chorych z Komunią św. w piątek 6 października od godz. 11.00. Jeśli w naszych rodzinach są chorzy, osoby starsze proszę o zgłoszenie ich w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

 7. Spowiedź z racji I Piątku miesiąca:

- w Ociążu od godz. 14.30 i Msza św. o godz. 15.00,

- w Kwiatkowie od godz. 16.00 i Msza św. o godz. 16.30,

- w Ociążu spowiedź – od godz. 17.30. i Msza św. o 18.00.

W I piątek miesiąca Adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi św. do godz. 20.00.

 1. Zbiórka ministrantów w sobotę 7 października o godz. 11.00.

 2. W sobotę po wieczornej Mszy św. zapraszam na procesję różańcową, podczas której zostanie poświęcona odnowiona figura Matki Bożej przed probostwem oraz będziemy się modlić w intencji naszej Ojczyzny.

 1. Przypominam, że Kancelaria Parafialna czynna jest od poniedziałku do środy po Mszy św., w czwartek od godz. 16.30-17.30.

 2. Polecam do nabycia nowy numer dwutygodnika Opiekun, w którym m.in. o mocy modlitwy różańcowej, dzięki której możemy razem z Maryją zwyciężać.

 3. Dziękuję za posprzątanie kościoła parafialnego i złożoną ofiarę na kwiaty oraz posprzątanie kaplicy. W tygodniu o posprzątanie kościoła i terenu wokół proszę rodziny mieszkające przy ul. Zakrzewki 20, 22, 24, 26. O posprzątanie kaplicy proszę rodziny mieszkające w Kwiatkowie pod nr 23, 24.

 4. W minionym tygodniu odeszła do wieczności śp. Halina Stachowiak z Ociąża. Wieczny odpoczynek…

 5. Wszystkim życzę błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

 

ks. Eugeniusz Synowiec – Proboszcz

 

 

 

 
Tu podaj tekst alternatywny