Home Aktualności Ogłoszenia Parafialne

 

 

Parafia Rzymskokatolicka

Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Ociążu

Ogłoszenia Parafialne na II Niedzielę Wielkiego Postu(17 marca 2019)

 

 

 1. Dziś po wszystkich Mszach św. będzie zbiórka ofiar na rzecz polskich misjonarzy pracujących za granicą naszej Ojczyzny.

 2. Zapraszam serdecznie na nabożeństwa pasyjne:

 • Droga Krzyżowa w piątek: dla dzieci o 16.00, natomiast dla młodzieży i dorosłych po Mszy św. o godz. 18.00.

 • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 15.00.

 1. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy tak licznie wzięli udział we wtorkowej Mszy św. w Bazylice św. Józefa w Kaliszu, gdzie został poświęcony Obraz św. Rodziny, który już jutro zostanie uroczyście wprowadzony do naszej świątyni parafialnej.

 2. Program jutrzejszej uroczystości: o godz. 18.00 – Msza św., której przewodniczyć będzie Wikariusz Biskupi, ks. prał. Andrzej Latoń; ok. 19.00 – chór pod dyrekcją Jakuba Tomalaka zaśpiewa Akatyst ku czci św. Józefa. Już dziś zapraszam Drogich Parafian do licznego udziału w jutrzejszej Uroczystości.

  Tą Mszą św. zaczniemy też obchód Uroczystości św. Józefa. Natomiast Msze św. 19 marca będą odprawione o godz. 16.00 w Kwiatkowie i o 18.00 w świątyni parafialnej.

 3. W piątek, 22 marca zapraszam klasę I ponadgimnazjalną na spotkanie przygotowujące do bierzmowania. Zapraszam na Mszę św., Drogę Krzyżową a potem do Domu Katolickiego na spotkanie, które rozpocznie się o 19.15.

 4. Ministrantów zapraszam na zbiórkę w sobotę, 23 marca, na godz. 11.00. Spotkanie będzie w kościele

 5. Spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych będzie również w sobotę, 23 marca, o godz. 19.00 w Domu katolickim.

 6. W sobotę zmarł śp. Mirosław Perlik z ul. Morawskiego. Jego pogrzeb będzie w środę o godz. 12.00. Pomódlmy się w jego intencji: Wieczny odpoczynek...

 7. Dziękuję za ofiary złożone tydzień temu na tacę remontową. Zebraliśmy 3280 zł.

 8. W ostatnim czasie zostały podjęte różne prace na terenie naszej parafii: usunięto trzy drzewa na cmentarzu, zamontowano sprzęt video w Domu katolickim, podjęto prace porządkowe na terenie probostwa oraz różne prace w kościele. Za te i inne prace bezinteresownie wykonane serdecznie dziękuję.

 9. Dziękuję rodzinom, które w sobotę posprzątały kościół parafialny i kaplicę. W tym tygodniu o posprzątanie kościoła proszę rodziny mieszkające w Ociążu przy ul. Zakrzewki31b, 33, 35 i 37.posprzątanie kaplicy proszę rodziny mieszkające w Kwiatkowie przy posesjach 36i 37.

 10. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Jakub Baszczyński, kawaler, zam. w Parafii Narodzenia NMP w Kaliszu i Marlena Kinga Stanek, panna, zam. w Parafii Ociąż. Zapowiedź druga. Gdyby ktoś wiedział o jakichkolwiek przeszkodach zachodzących między tymi osobami, jest zobowiązany w sumieniu zgłosić to do kancelarii parafialnej.

 11. Wszystkim parafianom i gościom życzę spokojnej niedzieli i dobrego tygodnia.

 

ks. Krzysztof Niciejewski

Proboszcz

 
Tu podaj tekst alternatywny